Що таке патронат над дитиною?

     22 листопада  фахівчинею із соціальної роботи Добропільського міського центру соціальних служб Мариною Вакарашу спільно з начальницею відділу кар’єрного консультування Добропільського міського центру зайнятості Мариною Крижановською було проведено онлайн вебінар для  безробітних осіб, метою якого є інформування населення Добропільської ТГ щодо послуги патронат над дитиною та пошук кандидатів у патронатні вихователі.
     Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
     Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.
     Патронатним вихователем може бути: повнолітня особа, яка є громадянином України; яка має позитивний досвід виховання дітей; має житло (власне або орендоване); не має судимості; стан здоров’я особи дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; має добровільного помічника серед членів родини. Кандидат у патронатні вихователі повинен разом з помічником пройти навчання за спеціальною програмою підготовки.
     За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. А розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць. При влаштування 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.
     За довідками звертайтесь:
Добропільський міський центр соціальних служб, місто Добропілля, вулиця Івана Франка, 23 або  за телефонами  0951259665 
Добропільський міський центр зайнятості місто Добропілля, вулиця Банкова, 39 або за телефоном 0669601323

Також зверніть увагу...