22 вересня 2023 року під головуванням заступника начальника Добропільської міської військової адміністрації Ігоря Курді відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Добропільській міській військовій адміністрації. На заході були присутні керівники управлінь, служб, представники ДСНС, РТЦК та СП, громадських об’єднань. Було розглянуто низку питань, актуальних для мешканців Добропільської громади, зокрема про отримання статусу дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, реалізацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та про допомогу особам, які можуть опинитися у складних життєвих обставинах під час надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2023-2024 р.р.
Оксана Бажинова, начальник служби у справах дітей міської ради наголосила, що держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які постраждали від збройного конфлікту. З цією метою 05 квітня 2017 року урядом була затверджена постанова № 268, що регламентує Порядок надання дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. На офіційному сайті Добропільської міської ради розміщена інформація з зазначеного питання та наданий перелік документів для отримання відповідного статусу.
Ірина Козенятко, директор комунального некомерційного підприємства «Добропільський центр первинної медико – санітарної допомоги», доповіла про реалізацію програми Першої леді України Олени Зеленської «Ти як? » у Добропільській громаді. Ціль програми – розбудова системи надання послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, психологічної допомоги у різних секторах (освіта, соціальна сфера, охорона здоров’я, сектор безпеки та оборони). З метою обізнаності населення та отримання послуг у сфері психічного здоров’я на сайтах та популярних інтернет каналах громади, на сайтах медичних закладів м.Добропілля розміщена відеореклама з інструкціями як допомогти собі під час стресових ситуацій. За підтримки іноземних волонтерів організовані виїзди медико-психологічної бригади до віддалених сіл нашої громади. В амбулаторії 1 працює психолог, котра надає допомогу населенню і медичним працівникам. Проводить навчальні тренінги з медиками.
Тетяна Єрастова– начальник відділу соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та реалізації пільг населення управління соціального захисту населення Добропільської міської ради доповіла, що в громаді поновлена робота оперативного штабу для вжиття заходів з надання допомоги особам, які можуть опинитися у складних життєвих обставинах під час надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2023-2024 р.р. Заходи спрямовані на раннє виявлення одиноко проживаючих людей похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, бездомних осіб, з метою запобігання їх загибелі від переохолодження в осінньо-зимовий період 2023-2024 років. Організується робота щодо банків одягу, взуття, білизни зимового асортименту та інших засобів для надання екстреної допомоги бездомним громадянам. Протягом жовтня буде поновлена робота пунктів прийому від населення гуманітарної допомоги для поповнення банків одягу, взуття. Планується поновлення роботи пунктів незламності та передбачена можливість розгортання додаткових ліжкомісць у комунальному закладі охорони здоров’я.
За результатами засідання члени Координаційного центру напрацювали основні напрями подальшої роботи по порушеним питанням.

Також зверніть увагу...