26 липня 2023 року  під головуванням заступника начальника Добропільської міської військової адміністрації Ігоря КУРДІ відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Добропільській міській військовій адміністрації.

26 липня 2023 року  під головуванням заступника начальника Добропільської міської військової адміністрації Ігоря КУРДІ відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Добропільській міській військовій адміністрації.

На засіданні  були присутні представники органів виконавчої влади, правоохоронних органів, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, організацій та установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів, волонтери та представники міжнародних гуманітарних організацій в Україні. 

Ірина Ширина, начальник управління соціального захисту населення Добропільської міської ради доповіла, що Добропільською МВА було укладено Меморандум про співпрацю з громадською приймальнею Української Гельсінської спілки з прав людини.  Вже було організовано проведення першого прийому, під час якого 25 осіб отримали правову допомогу з питань пенсійного забезпечення, сімейного права, питань права власності та спадкування в умовах воєнного стану, відшкодування зруйнованого житла.

Також було розглянуто питання про організацію співпраці з Польською гуманітарною акцією в Україні з метою проведення заходів з психосоціальної підтримки місцевого населення та ВПО, які проживають на території Добропільської громади.

Зазначено, що за результатами роботи з партнерами очікується напрацювання соціально обґрунтованих рішень з питань реалізації внутрішньо переміщеними особами та цивільним населенням громади своїх соціально – правових гарантій та отримання психосоціальної підтримки.

Тетяна Яцура, виконуючий обов’язки директора Добропільського міського центру зайнятості проінформувала про шляхи допомоги в інтеграції ВПО в територіальну громаду: сприяння у  працевлаштуванні, в тому числі на тимчасову роботу,  підтримання підприємницьких ініціатив шляхом  залучення до державної програми  «е Робота» (мікрогранти), надання ваучерів для підтримання конкурентноспроможності на ринку праці.

Доповідачка зазначила, що не зважаючи на те, що з початком введення воєнного стану  Добропільський МЦЗ працює в дистанційному режимі. Робота побудована таким чином, щоб забезпечити швидкий доступ шукачів роботи до соціальних послуг. Була запроваджена можливість звернення за отриманням статусу безробітного через мобільний додаток Дія для осіб, які знаходились або працювали на території бойових дій або з окупованих територій. Для тих, хто не був звільнений з попереднього місця роботи, але потребував працевлаштування, була розроблена процедура надання до ЦЗ заяви про звільнення та подальшої реєстрації в службі зайнятості.

Координаційний центр і надалі подовжить розгляд проблемних питань, шляхи їх вирішення, співпрацю з міжнародними організаціями у напрямку підтримки цивільного населення Добропільської громади.

Додаткова інформація за телефоном: (06277) 2-80-59.

Також зверніть увагу...