Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області інформує

За наявності підстав до пенсії встановлюються надбавки, підвищення та доплати.
До пенсії за віком, по інвалідності та за вислугу років, які призначені відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачено надбавку на догляд.
Порядок призначення до пенсії надбавки на догляд визначено п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян».
Надбавка на догляд призначається:
🔸особам з інвалідністю І групи;
🔸одиноким особам з інвалідністю ІІ групи, які потребують постійного стороннього догляду чи які досягли пенсійного віку;
🔸одиноким особам з інвалідністю ІІІ групи, які досягли пенсійного віку;
🔸одиноким одержувачам пенсії за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду.
Надбавка призначається на підставі заяви (крім осіб з інвалідністю І групи) та довідки МСЕК, висновку лікарсько-консультаційної комісії про потребу в постійному сторонньому догляді.
📝У заяві пенсіонер (крім осіб з інвалідністю І групи) зазначає, що не має працездатних родичів, які відповідно до законодавства мають його утримувати. При цьому місце проживання таких родичів (разом або окремо) для встановлення надбавки не має значення.
☝️Інвалідам І групи надбавка встановлюється на підставі довідки МСЕК без заяви до будь-якого виду пенсії.
Важливо❗️Надбавку на догляд не призначають особам, які отримують державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України 1727-IV від 18.05.2004 “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.
ℹ️Всю необхідну інформацію з питань пенсійного забезпечення, призначення житлових субсидій та пільг, страхових виплат отримуйте на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
фейсбук-сторінка https://www.facebook.com/dn.pfy,
телеграм-канал  https://t.me/PensFond_dn,

Також зверніть увагу...