Допомога при народженні дитини, якщо вона народилась за кордоном: як оформити

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 340, один з батьків (опікун), який тимчасово перебуває за межами України, може дистанційно надіслати заяву на отримання допомоги та документи, що засвідчують народження дитини, до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України).

Документи повинні бути видані компетентними органами країни, де народилася дитина, та легалізовані в установленому порядку.

Детальну інформацію про вартість та умови легалізації документів можна знайти на офіційному сайті консульства України в країні, де знаходиться особа, яка потребує послуги.

Як інформує Національна соціальна сервісна служба України, для надання документів до органу соціального захисту населення необхідно:

✓ відкрити рахунок у банку для соціальних виплат (такий рахунок можливо відкрити віддалено без необхідності особистого відвідування);

✓ заповнити заяву про призначення допомоги при народженні дитини (форма заяви за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/104/f523418n17.docx;

✓ до заяви додати видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини;

✓ надіслати засобами поштового зв’язку заяву та документи, що засвідчують народження дитини до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні.

Органом соціального захисту населення, до якого буде надіслано заяву та документи, буде прийнято рішення про призначення/відмову допомоги. Належні кошти будуть перераховані на особовий рахунок, відкритий в банківській установі.

Довідково:

Відповідно до Закону України “Про поштовий зв’язок” від 04.10.2001 N 2759-III (зі змінами):

Засоби поштового зв’язку – поштові пристрої та обладнання, транспортні засоби поштового зв’язку, поштові марки, марковані конверти та картки, а також будівлі (приміщення в будівлях), що використовуються для надання послуг поштового зв’язку.

Також зверніть увагу...