5 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ПРАВА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Щороку 5 травня в усьому світі відбуваються заходи для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, до потреби захисту їхніх прав та свобод, забезпечення  рівних можливостей та недопущення жодних проявів дискримінації.

Свій початок історія Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю бере 5 травня 1992 року. У цей день люди з інвалідністю з 17 держав одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації. З моменту започаткування цього знакового дня багато чого змінилось в розумінні модернізації держав та соціумів з огляду на потреби людей з інвалідністю.

Потрібно пам’ятати, що цей день є важливим не лише для людей, які мають інвалідність, але й для суспільства загалом. Адже залучення людей з інвалідністю до усіх сфер життя громади створює очевидні переваги для громадянського суспільства та стимулює його розвиток. Інвалідність – це не вирок для особи в сучасному світі. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають.

Нагадаємо, що за останніми статистичними даними, в Україні проживають понад 3 мільйони людей зі статусом осіб з інвалідністю.

Сьогодні, для країни питання захисту прав людей з інвалідністю набуває ще більшого значення у зв’язку із війною, внаслідок якої збільшується кількість громадян із тяжкими травмами та ушкодженням здоров’я як серед військових, так і серед мирного населення

Саме тому, вкрай важливо державі системно підвищувати  рівень соціального забезпечення осіб з інвалідністю, якість реабілітаційних послуг, що надаються, стимулювати розвиток громадських об’єднань осіб з інвалідністю та підтримувати ініціативи, які надходять від них та всіляко долучати громадський сектор до розробки нормативно-правових актів та стратегій розвитку.

Також, кожен з нас у межах своїх можливостей повинен сприяти захисту прав людини з інвалідністю та зробити свій внесок у розбудову України як правової та демократичної держави.

Також зверніть увагу...