Непрацюючі вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Не застрахованими в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування вважаються жінки:

  • непрацюючі жінки або зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
  • жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;
  • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не беруть участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • військовослужбовці.

Органи соціального захисту населення призначають допомогу переліченим категоріям, крім жінок-військовослужбовців.

Непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як субʼєкти підприємницької діяльності, допомога виплачується у розмірі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць (із січня 2023 року – 671 гривня).

Жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні – 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (у 2023 році – 1000 гривень).

Аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – у розмірі місячної стипендії. При цьому одночасна виплата державної допомоги та стипендії не здійснюється. Продовжуючи навчання, жінка має самостійно вирішити, що вона буде отримувати: соціальну допомогу або стипендію.

Допомога призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

Оформлення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами здійснюється на підставі заяви, інформації про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії «Вагітність та пологи» (або виданої лікувально-профілактичним закладом довідки встановленого зразка) та підтверджуючих документів, що жінка навчається, зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна, звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства.

Отримати інформацію щодо порядку оформлення допомоги можна за номером телефону (06277)2-80-59
 
Працюємо, разом наближаємо нашу ПЕРЕМОГУ!

Також зверніть увагу...