Роз’яснення щодо державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Право на державну допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування мають особи, призначені в установленому законом порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які позбавлені батьківського піклування, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Розмір допомоги визначається як різниця між 2,5 розміру прожиткового мінімуму (для дітей з інвалідністю – 3,5 розміру прожиткового мінімуму) для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

У 2023 році максимальний розмір допомоги складає:

діти до 6 років – 5680,00 гривень (діти з інвалідністю – 7952,00 гривень)

діти від 6 до 18 років – 7082,50 гривень (діти з інвалідністю – 9915,50 гривень)

Розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні дванадцять календарних місяців.

Документи, необхідні для призначення допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, особисто.

Для отримання допомоги необхідно подати:

1) заяву опікуна чи піклувальника, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копію рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

3) копію свідоцтва про народження дитини;

4) довідку про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини (які є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів);

5) довідки про місячний розмір пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник;

6) медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.

Допомога призначається з місяця звернення терміном на 12 місяців до досягнення дитиною 18-річного віку включно. Проте, відповідно до ПКМУ від 07.03.2022 № 214 (із змінами від 27.12.2022 № 1460), передбачено, що строк виплати такої допомоги, яку було призначено раніше, продовжується на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування.

Додаткова інформація за телефоном (06277) 2-80-59.

Працюємо, разом наближаємо нашу ПЕРЕМОГУ!

Також зверніть увагу...