Що таке верифікація соціальних виплат?

Міністерство фінансів України здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» (далі – Закон) та інших нормативно-правових актів Уряду.

До державних виплат, які підлягають верифікації згідно цього Закону, відносяться пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Відповідно до Закону, верифікацію здійснюють в автоматичному режимі в інформаційно-аналітичній платформі, а не вручну. Система порівнює дані в електронних ресурсах різноманітних державних служб, реєстрах, банках тощо. Тобто органи перевірки мають доступ до такої особистої інформації українців, як паспортні дані (ім’я, дата і місце народження, стать), ідентифікаційний код, зареєстроване і фактичне місце проживання, відкриті банківські рахунки, поїздки за кордон, володіння нерухомістю, автомобілями тощо. Комп’ютерна система порівнює цю інформацію із документами, наданими для отримання державних виплат.

За результатами верифікації Мінфін надає рекомендації органам, що здійснюють державні виплати. Якщо порушень немає, то рекомендується призначити чи поновити виплати. Якщо перевірка виявила розбіжності в даних, то проводиться повторна перевірка. Тим часом, у разі підтвердження порушення – соціальні виплати припиняються, а надміру виплачені кошти повертаються до бюджету.

Довідка за тел.: (06277) 2-80-59

Також зверніть увагу...