Готуємо смачно, як вдома!

Готуємо смачно, як вдома!

В Добропільському центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю з вересня 2021 року спільно з Громадською організацією “Добропільський Центр молоді “ДОБРО” реалізується проєкт Громадської організації «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання»  від Програми ООН із відновлення та розбудови миру «Готуємо з дітьми з особливими потребами. Смачно як вдома».

Проєкт спрямований на сумісну діяльність дітей, осіб з інвалідністю, їх батьків та працівників Добропільського центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю.

Вже проведено 10 занять, на яких молодь, спільно з батьками, весело,  активно, з великою зацікавленістю готували гороховий суп з грінками, тушковану картоплю та гречану кашу з м’ясом, салати вінегрет та «Олів’є», гарячі бутерброди, смачні сирники та млинці, піцу та пироги.

Батьки теж дуже зацікавлені в роботі кулінарної майстерні, беруть активну участь в її роботі, так як переживають за майбутнє своїх дітей і хочуть, щоб вони були підготовлені до самостійного життя.

Важливо і те, що під час приготування страв, з дітьми та молоддю вчителі-реабілітологи, вихователь-методист, практичний психолог, соціальний педагог проводяться розмови, бесіди на різноманітні теми.

Ступаючи на шлях самостійного життя, молодь с особливими потребами повинна володіти навичками господарсько-побутової та суспільно-корисної праці, щоб у майбутньому  самостійно задовольняти свої повсякденні життєві потреби, тому заняття в кулінарній майстерні є дуже актуальними і важливими.

З метою зацікавити вихованців Центру та сформувати у них навички самостійного обслуговування,  заняття з кулінарії проводяться у цікавій формі. Популярністю користуються майстер-класи по роботі з тістом. Тут учасники кулінарної майстерні набувають навичок приготування різних блюд, формування виробів та їх приготування. 

 Особлива увага приділяється якісному виконанню кожної операції. Важливо знайти у буденному – святкове, тому дуже велике значення має вигляд страви, яку готують. На цьому етапі дітям та молоді надається можливість створювати речі, яким властива індивідуальність та вишуканість, і особисто оздобити страву.

Ця публікація підготовлена у межах проєкту “Готуємо з дiтьми з особливими потребами. Смачно, як вдома”, який реалізується організацією ГО “ДЦМ “ДОБРО” за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Також зверніть увагу...