Запрошуємо до нових платформ з навчання та розвитку цифрових навичок

Цифрограм. Національний тест на цифрову грамотність.

Управління соціального захисту населення пропонує ознайомитись з декількома сервісами цифрової освіти для громадян.

Онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.

Проєкт Дія.Цифрова освіта  має дві складові:

  • Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності 
  • Мережа цифрових онлайн-хабів.

На платформі вже доступно 50+ освітніх онлайн-серіалів  з різних тем.

Що це таке?

Цифрограм (https://osvita.diia.gov.ua/digigram) — це можливість перевірити цифрову грамотність будь-якому громадянину. Бета-версія Цифрограму пропонує дати відповідь на 90 запитань. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Всі цифрові компетентності умовно згруповано у шість сфер:

Навіщо це вам?

Після складання тесту кожен учасник тестування отримує електронний сертифікат, який засвідчує загальний рівень цифрової грамотності, загальну кількість набраних балів, а також кількість балів по кожній сфері компетентностей.

Використовуйте сертифікат на сайтах пошуку роботи. Підтвердження високого рівня цифрової грамотності підсилить ваше резюме та підвищить шанси на працевлаштування.

Всеукраїнська школа онлайн (https://lms.e-school.net.ua) — це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

Мета Всеукраїнської школи онлайн — забезпечити кожному українському учневі та вчителю рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту.

Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.

Діти зможуть користуватися платформою як для навчання під час карантину, так і для ознайомлення з темою, яку пропустили у школі через хворобу або з інших причин. Для вчителів розроблені рекомендації для проведення змішаного та дистанційного навчання за допомогою навчальних матеріалів платформи.

Увесь навчальний контент відповідає чинним державним освітнім програмам, а його якість перевірена Українським інститутом розвитку освіти. Перелік та тематику курсів запропоновано Міністерством освіти і науки України.

Платформу створено Громадською спілкою «Освіторія» на замовлення Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та державної установи «Український інститут розвитку освіти», за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich.

Також зверніть увагу...