Що належить до технічних та інших засобів реабілітації? Чи можна отримати компенсацію вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації?

Що належить до технічних та інших засобів реабілітації? Чи можна отримати компенсацію вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації?

Технічні та інші засоби реабілітації, якими безоплатно забезпечуються особи з інвалідністю:

  • протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття
  • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду
  • засоби для пересування
  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому
  • меблі та оснащення
  • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

Особи з інвалідністю та діти з інвалідністю безоплатно забезпечуються відповідними технічними та іншими засобами реабілітації без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видаються такі засоби.

Особи  з інвалідністю та діти з інвалідністю мають також право отримати грошову компенсацію за відповідні самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації в порядку черговості згідно з індивідуальною програмою реабілітації. Перелік технічних та інших засобів реабілітації, за які виплачується компенсація затверджується Мінсоцполітики.

 

Компенсація за технічні та інші засоби реабілітації для осіб інвалідністю по слуху та зору.

Особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю по слуху чи зору виплачується компенсація за придбання спеціальних засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Підставою для виплати компенсації таким особам є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху чи зору, та видаткова накладна (товарний чек), що підтверджує придбання спеціальних засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Технічні та інші засоби реабілітації, призначені для безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю за рахунок коштів державного бюджету, виготовляються, постачаються і ремонтуються підприємствами, які відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики. Перелік таких підприємств формується та ведеться Мінсоцполітики (з переліком можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики  та в електронному кабінеті особи з інвалідністю ). Електронний каталог-класифікатор технічних засобів реабілітації можна переглянути за посиланням http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs/CatalogTZR/Content 

 

Постанова № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів».

 

Також зверніть увагу...