Про реалізацію Проєкту “Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей”

Про реалізацію Проєкту “Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей”

У рамках реалізації Проєкту «Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей», що реалізується Асоціацією учасниць кого розвитку громад за дорученням проєкту «Спеціальна програма підтримки Східної України» (підконтрольні Уряду території), що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина, в 10 громадах (в тому числі в Добропільській міській територіальній громаді), які є партнерами Проєкту, в рамках партисипативного  компонента почали функціонувати мультимедійні кімнати

Мультимедійні кімнати

Ці кімнати обладнані проєктором, проєкційним екраном, ноутбуком, принтером, 4G WI-FI роутером, вебкамерою, презентером, мобільною акустичною системою, посилювачем інтернет-зв’язку, а також меблями: столами, стільцями та фліпчартами.

Мультимедійна кімната – це соціально-орієнтована партисипативна платформа. Створена для комунікацій із жителями, обміну досвідом з іншими громадами, надання соціальних послуг та проведення освітніх заходів, в тому числі спільно з місцевими, регіональними громадськими організаціями та благодійними фондами.

Наступним кроком стане підготовка планів заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та обмін досвідом соціальних працівників і фахівців з соціальної роботи, на надання онлайн консультаційних послуг жителям громад, на розвиток потенціалу місцевої молоді та громадського активу. Заходи проводитимуться у мультимедійних кімнатах у співпраці з громадськими організаціями та благодійними фондами, за експертної підтримки проєкту. 

В Добропільській територіальній громаді мультимедійна кімната розташована в приміщенні управління соціального захисту населення Добрпільської міської ради.

Адреса мультимедійної кімнати:

85001, Донецька область, місто Добропілля, проспект Шевченка, будинок 15 (2 поверх).

Контакти для співпраці щодо проведення заходів:

начальник управління соціального захисту населення Добропільської міської ради ШИРИНА Ірина Володимирівна, тел. (06277) 2-78-75, адреса електронної пошти 1422uszn@mrd.gov.ua.

Підготовка стратегій розвитку системи соціального захисту населення

28 січня 2021 року був проведений другий тренінг для підготовки Стратегії та плану дій із розвитку соціального захисту населення. Під час заходу члени робочої групи опрацювали мапи синтетичного аналізу, на якій визначили просторове розміщення наявних об’єктів соціального захисту, транспортної мобільності та доступності. Спільно з експертами проєкту підготовлено концепції розвитку системи соціального захисту та визначено стратегічні й операційні цілі. Наступним кроком стануть зустрічі із мешканцями громади, де відбудеться обговорення майбутніх стратегій та планів їх реалізації.

Цифрова трансформація

У рамках компоненту «Цифрова трансформація та модернізація соціальних інституцій» експертами з цифрових рішень була проведена первинна оцінка цифрової зрілості соціальних установ, аналіз даних та сформовано перелік з довгострокових та короткострокових рекомендацій щодо цифрової трансформації та вдосконалення послуг соціальних установ. Запропоновані рішення будуть включені до стратегічних й операційних цілей.

Нагадаємо, що проєкт є інноваційним та направлений на інтегрований розвиток соціальної сфери в громадах. Проєкт базується на принципах мультидисциплінарності, партисипативності, цифрових та  просторових рішеннях й інноваційних підходах.

Громадами партнерами проєкту є

з Донецької області:

  • Добропільська міська територіальна громада
  • Миколаївську міську територіальна громада
  • Покровська міська територіальна громада
  • Селидівська міська територіальна громада
  • Лиманська міська територіальна громада

з Луганської області:

  • Чмирівська сільська територіальна громада
  • Марківська селищна територіальна громада
  • Лисичанська селищна територіальна громада ВЦА
  • Старобільська міська територіальна громада

Білокуракинська селищна територіальна громада

Також зверніть увагу...