Житлові субсидії, актуальне

Житлові субсидії, актуальне

Кабінетом Міністрів України затверджені постанови від 16.12.2020 № 1282 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» і від 23.12.2020 № 1324 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якими передбачені наступні зміни до порядку призначення житлових субсидій та порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги:

при визначенні права на призначення субсидії враховується виключно купівля земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тисяч гривень. Набуття права власності будь-яким іншим законним способом (спадщина, дарування, тощо) на призначення житлової субсидії відтепер не впливає;

для домогосподарств в яких члени родини працюють за кордоном, призначення субсидії можливо було лише у разі документального підтвердження шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття ними страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення. Відтепер надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном в країнах, з якими Україною не укладено договір про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

збільшено площу житлових приміщень для визначення права на призначення житлової субсидії. Житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Також відтепер не враховується розмір отриманої житлової субсидії до сукупного доходу сім’ї при призначенні всіх видів державних соціальних допомог.

Консультації за телефоном: (06277) 2-80-59.

Також зверніть увагу...