3 грудня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

3 грудня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Щорічно 3 грудня відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю. Його було засновано 14 жовтня 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю. Це добра нагода проаналізувати, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя для людей з особливими потребами, на долю яких випали нелегкі випробування.

З метою соціального захисту громадян з інвалідністю рішенням виконавчого комітету Добропільської міської ради від 11 листопада 2020 року № 538 у місті Добропілля розроблені заходи щодо підготовки та проведення Міжнародного дня осіб з інвалідністю в м. Добропілля у 2020 році.

В управлінні соціального захисту населення на обліку перебуває 2726 осіб з інвалідністю.

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю виділено з міського бюджету 19,0 тис. грн. для 34 осіб та 14,5 тис.грн. для надання пільг з оплати послуг зв’язку (18 осіб).

Додатково зазначаємо, у межах власних повноважень в 2020 році управлінням призначено та виплачено:

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Добропілля Донецької області за рахунок коштів місцевого бюджету вручили на дому, з дотриманням всіх протиепідемічних заходів, святкові набори продуктів харчування 33 особам з інвалідністю, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру на суму 8000,00 грн. Напередодні свята було надано перукарські послуги вдома особам з інвалідністю та проведено місячник з прибирання їх дворів, придворових територій та квартир.

Добропільським центром комплексної реабілітації осіб з інвалідністю організовані з дотриманням усіх карантинних норм заходи, в яких були задіяні діти усіх вікових груп, проведена благодійна акція «Душу зцілюємо добром», конкурс малюнків на тему: «Повір у себе», «Творимо добро разом», Воркшоп «Твори добро, бо ти людина» (виготовлення подарунків). Вихованці центру показали свою спритність у спортивних змаганнях «Гра рівняє всіх». У психологічному тренінгу «Байдужість-найстрашніший ворог людства», «Ми мріємо, любимо, сподіваємось» активну участь прийняли сім’ї наших вихованців. Група молоді підготувала та показала ляльковий театр «Рукавичка» та приготувала солодкий пиріг для дітей молодших груп. Всі вихованці центру отримали подарунки.

Фахівцями Добропільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Міжнародного дня людей з інвалідністю проводилась інформаційна компанія щодо можливості отримання допомоги у «Червоному хресті» сім’ям, в яких хтось з членів сім’ї має інвалідність. До Центру соціально психологічної реабілітації дітей були передані інформаційні буклети «Твори добро».

Відділом сім’ї, молоді та спорту для даної категорії населення організовані з дотриманням усіх карантинних норм змагання з різних видів спорту, в яких прийняло участь 16 осіб з обмеженими фізичними можливостями. До цієї дати приурочений «Шашковий турнір м. Добропілля», у якому прийняли участь 6 осіб з інвалідністю.

Відділом культури і туризму міської ради з особами з інвалідністю проведені з дотриманням усіх карантинних норм зустрічі в творчій студії «Фокус», відбулося засідання клубу за інтересами «У колі друзів та засідання літературної студії «Відродження».

Добропільською міськрайонною організацією Товариства Червоного Хреста України за рахунок благодійних та членських внесків з дотриманням всіх протиепідемічних заходів були надані 24 гігієнічних наборів.

Добропільським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на відшкодування потерпілим на виробництві та членам їх сімей виплачено 200448,9 тис.грн.

Загальна сума витрат на медичну, професійну і соціальну реабілітацію потерпілих у відділенні Фонду в 2020 році склала 3093,78 тис. грн.

На теперішній час потерпілим на виробництві, особам з інвалідністю була здійснена виплата нарахованих коштів на медико-соціальні послуги за увесь період, упродовж якого фінансування видатків було призупинено.

Всім особам з інвалідністю бажаємо міцного здоров’я, оптимізму, душевної рівноваги, достатку та благополуччя, тепла, турботи і любові від своїх близьких та друзів.

Також зверніть увагу...