Українці отримали можливість змінювати адресу голосування!

Українці отримали можливість змінювати адресу голосування!

З 1 липня 2020 року українці отримали можливість змінювати адресу голосування, у тому числі й онлайн. Це означає, що на найближчих місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня, проголосувати зможуть і внутрішні переселенці, і усі, хто проживає фактично не там, де зареєстрований

Підставою для звернення є Порядок зміни виборчої адреси без зміни місця реєстрації, затверджений Центральною виборчою комісією 18 травня 2020 року.

Коли можна змінити виборчу адресу?

Адресу можна змінювати в міжвиборний період, тобто зараз та до п’ятого дня виборчого процесу, який розпочинається за 50 днів до дня голосування. Щоб мати змогу проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, потрібно встигнути змінити виборчу адресу до 9 вересня 2020 року (п’ятий день виборчого процесу місцевих виборів 2020-го).

Нова виборча адреса стане постійною і процедуру зміни місця голосування не доведеться проходити на наступних виборах або референдумах.

Повторно змінити виборчу адресу можна буде тільки за 6 місяців. Наприклад, якщо ви зміните виборчу адресу 10 липня 2020 року, наступну зміну можна зробити лише після 10 січня 2021 року.

Куди звертатися для зміни адреси голосування?

Для зміни адреси голосування необхідно звернутись до Державного реєстру виборців (ДРВ) за фактичним місцем проживання, або оформити все онлайн. Для того, щоб змінити виборчу адресу дистанційно, потрібно мати електронний підпис.

Детальну інформацію про місце розташування потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті ДРВ у розділі «Відділи ведення реєстру».

Які документи потрібні для зміни виборчої адреси?

Вам знадобиться:

  1. Паспорт громадянина України або посвідчення громадянина України.
  2. Бланк заяви, який можна заповнити вдома або взяти у відділі Державного реєстру виборців.
  3. Оригінал або копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Як подати заяву онлайн?

З 1 липня 2020 року можна змінити адресу голосування онлайн. Для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Якщо у вас немає електронного підпису, його можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Наприклад, в АЦСК Приватбанку, УкрСиббанку, Ощадбанку, Державної фіскальної служби, Державного підприємства «ДІЯ» та інших. Повний перелік АЦСК доступний на ресурсі «Центральний засвідчувальний орган».

Подавати заяву та документи потрібно через Кабінет виборця на сайті ДРВ.

Заяву не треба сканувати та надсилати, адже вона безпосередньо створюється на сайті. Необхідно лише вписати потрібні дані та прикріпити копії документів, які підтверджують фактичне проживання виборця.

Як довго триває зміна виборчої адреси?

Розгляд заяви триває 15 днів з моменту її отримання. Повідомлення про зміну виборчої адреси може бути видано виборцю безпосередньо у відділі ведення ДРВ, надіслано поштою на нову виборчу адресу або на адресу електронної пошти, зазначену в онлайн-заяві.

Також зверніть увагу...