Як оформити надання відпустки без збереження заробітної плати на час карантину?

Як оформити надання відпустки без збереження заробітної плати на час карантину?

Пандемія коронавірусу спричинила карантин в масштабах держави, а відповідно — й зупинку роботи величезної кількості підприємств та фізичних осіб-підприємців. При цьому криза сталася у стислі строки й для більшості роботодавців і працівників безальтернативно: якісь види діяльності були напряму зупинені урядовим рішенням, інші опинилися в безвиході через мінімізацію роботи транспорту та інші обмеження. В таких умовах гостро постало питання правильного оформлення трудових відносин на період карантину. У числі найпоширеніших рішень — застосування відпустки без збереження зарплати в період карантину.

Як оформити надання відпустки без збереження заробітної плати на час карантину?

Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради наголошує, що незалежно від підстав надавати відпустки без збереження заробітної плати працівникам можна лише на підставі їх письмових заяв.

В період карантину в заяві без збереження заробітної плати повинні бути зазначені: 

  1. причина, з якої працівник просить надати йому неоплачувану відпустку (а саме: на період встановленого на території України карантину)
  2. дата початку такої відпустки;
  3. тривалість відпустки.

Звертаємо увагу!

У разі продовження урядом строку дії карантину працівникам знову потрібно буде писати заяву про надання безоплатної відпустки, а роботодавцю на її підставі — видавати наказ.

Також наголошуємо, що час перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний  15-денний строк на рік, встановлений для відпусток такого типу.

Також зверніть увагу...