Особи, які опинилися у складних життєвих обставинах, мають право на отримання соціальних послуг

Особи, які опинилися у складних життєвих обставинах, мають право на отримання соціальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року  № 587 «Про організацію надання соціальних послуг» затверджено ПОРЯДОК надання соціальних послуг, який визначає механізм виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини, та організації їм соціальних послуг відповідно до індивідуальних потреб. 

Цим Порядком визначений перелік осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин.

Соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, установами, що належать до надавачів соціальних послуг, на сьогодні це – Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Добропільський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, Служба у справах дітей, Добропільський міський центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді.   

У разі звернення особи, яка належить до вразливих категорій населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, орган соціального захисту населення інформує таку особу про соціальні послуги, якими вона може скористатися, умови та порядок їх отримання, про необхідність оцінювання потреб у соціальних послугах.

Соціальні послуги можуть надаватися:

  • за рахунок бюджетних коштів;
  • з установленим диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
  • за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб відповідно до законодавства.

Для отримання соціальних послуг особа звертається до органу соціального захисту населення з заявою про надання їй соціальної послуги разом з пакетом документів.            

З питань надання соціальних послуг звертатись до  управління соціального захисту населення Добропільської міської ради за адресою: м. Добропілля, пр-т Шевченко, 15,тел. (06277)2-80-59.

Також зверніть увагу...