Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю

Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю

Виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування деяким  категоріям осіб з інвалідністю регламентується Порядком виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 р. №150.

Підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є такі документи:

  • заява особи з інвалідністю про виплату грошової компенсації;
  • медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
  • документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів, що засвідчує проходження особою з інвалідністю санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування);
  • посвідчення особи з інвалідністю, що підтверджує її належність до категорії громадян.

Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування  виплачується в таких розмірах:

  • особам з інвалідністю І-ІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки;
  • особам з інвалідністю ІІІ групи – 50 відсотків середньої вартості путівки.

Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  встановленого законом на 1 січня відповідного року.

Враховуючи, що прожитковий мінімум для даної категорії осіб відповідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»  установлено 1638 грн, середня вартість путівки для виплати грошової компенсації в поточному році складає у  розмірі 573 грн. 

Компенсація за путівку виплачується особі з інвалідністю, якщо вона протягом попередніх трьох календарних років не одержувала безоплатної санаторно-курортної путівки.

Компенсація за самостійне лікування виплачується один раз на три календарних роки, якщо особа з інвалідністю не одержувала безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу, за умови її перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Право на грошову компенсацію за самостійне лікування настає з дня звернення із заявою про її виплату один раз на три календарних роки.

Додаткова інформація щодо надання заяви на отримання компенсації  за адресою: Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради м. Добропілля,  пр-к. Шевченка, 15 та за телефоном (06277)  2-80-59.

Також зверніть увагу...