Що треба знати про травми та як їх попередити?

травми та як їх попередити

Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради звертає увагу, що станом на 01 травня 2020 року в місті Добропіллі стався 661 випадок невиробничого характеру, що на 257 випадків менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Аналізуючи травматизм невиробничого характеру по місту відмічається наступне. На сьогоднішній день багато людей отримують травми в побуті, в результаті падінь (303 випадки), випадкової дії неживих механічних сил (235 випадків).

Наслідки травм можуть бути дуже важкими й призводити до втрати дієздатності на певний час або й на все життя.

Останнім часом застосовуються нові види палива, струм великої напруги, дрібні електроприлади, що мають велику швидкість обертання, нові матеріали для оздоблення приміщень та хімічні побутові засоби. Все це слід контролювати засобами безпеки, бо інакше можуть виникнути нещасні випадки і травми.

Психологічно людина звикає до навколишніх умов, а це призводить до притуплення почуття небезпеки. Виникає зневажливе ставлення до правил і порад, які містяться в інструкціях до побутових приладів, механізмів, зброї, іграшок тощо.

Вид побутового травматизму залежить від віку. Діти молодшого віку заковтують дрібні предмети, які можуть потрапити не в стравохід, а дихальні шляхи і викликати задуху, стягують каструлі з окропом, падають в незакриті ями, погреби, колодязі. Єдиний засіб запобігти таким нещасним випадкам – постійний нагляд.

Діти дошкільного та шкільного віку отримують переломи й травми від падіння з висоти, поранення при грі з вибухо- та пожеженебезпечними речовинами. Окрему групу становлять травми осіб літнього віку. Показники частоти травм у цій групі різко зростають після 65 років. Люди літнього віку нерідко ослаблені хворобами, мають знижений зір і слух, погано координують свої рухи.

Як запобігти випадкам невиробничого травматизму?

Щоб уникнути небезпечних ситуацій і травм, необхідно, насамперед виконувати такі загальні вимоги безпеки: 

  • суворо дотримуватися правил безпеки незалежно від місця перебування: удома чи на вулиці, на роботі; 
  • уникати небезпечних місць, обирати найбезпечніший маршрут свого руху; 
  • не перебувати на виробничих об’єктах, будівельних майданчиках без дозволу, супроводу служби технічного нагляду та в аварійних приміщеннях; 
  • купатися тільки у спеціально відведених для цього місцях; 
  • бути обережним у місцях можливих обвалів та падіння предметів з висоти.

Також зверніть увагу...