Особи з інвалідністю внаслідок війни

Мають право на пільги за соціальною ознакою, відповідно статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ (із змінами):

 • 100- відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавстком (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
 • 100-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому  приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.
 • 100-відсоткова знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

 Для отримання пільг надаються наступні копії  документів:

 • посвідчення «Особи з інвалідністю внаслідок війни»;
 • паспорт громадянина України (членів сім’ї);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (членів сім’ї);
 • оригінал довідки про склад сім’ї;
 • характеристика житла;
 • особові рахунки власника в організаціях постачальників послуг. 

При собі мати оригінали документів.

        До членів сім’ї пільговика згідно статті 51 Бюджетного кодексу України  належать:

 • дружина (чоловік)
 • їхні неповнолітні діти (до 18 років);
 • неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи або особами з інвалідністю І групи;
 • особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі;
 • непрацездатні батьки;
 • особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Особи з інвалідністю внаслідок війни, відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004  № 785 «Про затвердження порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян», можуть отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки, передбаченою Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань».

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Грошова компенсація виплачується  у таких розмірах:

 • особам з інвалідністю І-ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;
 • особам з інвалідністю ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  встановленого законом на 1 січня відповідного року.

Враховуючи, що прожитковий мінімум для даної категорії осіб відповідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» установлено 1638 грн, середня вартість путівки для виплати грошової компенсації в поточному році складає 573 грн.00 коп.

Підставою для виплати грошової компенсації є заява про виплату грошової компенсації та  посвідчення особи, що підтверджує її наявність до вказаної категорії громадян.

Грошова компенсація виплачується особам через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки.

Після отримання особами з інвалідністю внаслідок війни та особами з інвалідністю, зазначеними у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», грошової компенсації наступний період перебування їх на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням або для отримання наступної грошової компенсації обчислюється з дня подання ними заяви та інших документів.

Додаткова інформація щодо надання заяви на отримання компенсації за адресою: Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради м. Добропілля,  пр-т. Шевченка, 15 та за телефоном (06277)  2-80-59.