Особа ЧАЕС -1, 2 категорії

Статті 20, 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року   № 796-ХІІ зі змінами.

1) 50 -процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв.метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщені (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

2) 50 -процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

 3) 50 – процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках , що не мають центрального опалення.

Для отримання пільг надаються наступні копії  документів:

  •  посвідчення «Особа ЧАЕС»;
  •  паспорт громадянина України (членів сім’ї);
  •  довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (членів сім’ї);
  •  оригінал довідки про склад сім’ї;
  •  характеристика житла;
  • особові рахунки власника в організаціях постачальників послуг. При собі мати оригінали документів.

 До членів сімей громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,   належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років);  непрацездатні батьки; особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою з інвалідністю І групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі;  особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Пільги, надаються дружинам (чоловікам), якщо та (той) не одружилися вдруге, померлих громадян, смерть яких пов’язана з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт. Дружинам (чоловікам) зазначеної категорії померлих громадян видається посвідчення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.